0 0

نکات و اطلاعات مهمی که در ارتباط با اسکیزوفرنی باید بدانی

مشاوره مهدی محمدی 1396/03/05 1322 بازدید
متوسط سطح ترفند

افراد مبتلا به اسکیزوفرنی چیزهایی میگویند و کارهایی انجام میدهند که درک کردن آن ها برای دیگران از جمله(افرادی دیگری که به اسکیزوفرنی مبتلا هستند)مشکل است. علت های این اختلال کاملا شناخته شده نیست ولی ظاهر عنصر زیستی مهمی را شامل میشود.

اسکیزو فرنی اختلالی است که وخامت عملکرد در زندگی روزمره و ترکیبی از توهمات، هذیان ها، اختلال فکر، اختلال حرکت، اختلال تمرکز و جلوه های هیجانی نا مناسب مشخص میشود.نشانه ها بسیار متفاوت است.در برخی افراد توهات و هذیان ها بارز هستند و در برخی دیگر اختلال های فکر بارز هستند.خلاصه اینکه به راحتی میتوانید چند نفر را بیابید که مبتلا به اسکیزوفرنی تشخیص داده شده است ولی هیچ اشتراکی ندارند.

اسکیزوفرنی میتواند حاد یا مزمن باشد نوع حاد شروع ناگهانی و آینده ی بهتری برای بهبودی دارد نوع مزمن شروع تدریجی و دوره طولانی دارد.

اسکیزو فرنی در لغت یونانی به معنای ذهن تقسیم شده است در این اختلال شکافی میان تجربیات فرد و هیجانات او ایجاد میشود. برای مثال امکان دارد کسی بدون دلیل آشکار کرکر بخندد یا گریه کند یا به خبر های ناگوار هیچ واکنشی نشان ندهد.
ما در ادامه برای بخش مشاوره و سلامتی سایت، نکات مهم و اطلاعات مفیدی در ارتباط با اسکیزوفرنی به صورت pdf برای کاربران سایت آماده کرده ایم که میتوانید آن را دانلود کرده و مطالعه کنید.

منبع : یه ترفند

مهدی محمدی

مهدی محمدی کاربر عادی

22 ترفــند 10 امتیـاز

ضمیمه های ترفند

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

نکات کلیدی مهم اسکیزوفرنی

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید