0 0

چطور فایل های با حجم بالا را به چند فایل با حجم کم تبدیل کنیم؟

کامپیوتر حمید رضا رحیمی 1396/03/28 1193 بازدید
متوسط سطح ترفند

حتما تابه حال با مشکل ارسال و کپی کردن فایل های با حجم بالا برخورد داشته اید. در ارسال ایمیل با فایلهای با حجم بیشتر از ۲۵ مگابایت را نمیتوان ارسال نمود. در این پست قصد داریم این آموزش را به شما یاد دهیم .

دانلود کردن فایل های با حجم  بالا از وبسایت ها نیز شما را به دردسر می اندازد و اگر دقت کرده باشید وب  سایت ها فایل های بسیار بزرگ را به چند قسمت کوچک تبدیل می کنند تا هم  خودشان در آپلود کردن مشکلی نداشته باشند و هم کاربران در دانلود کردن  مشکلی نداشته باشند. پس از دانلود تمامی قسمت ها با برنامه WinRAR تمامی  فایل ها را به هم متصل نموده و یکی می کنید.

در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم  که چگونه می توانید به راحتی یک فایل با حجم بالا را به چندین فایل با حجم  کوچک برای راحتی کار با آن در اینترنت و همچنین کپی کردن در فلش مموری ها  تبدیل کنید.

برای انجام این کار نیاز به برنامه WinRAR دارید که با یک جستجو در اینترنت می توانید بصورت رایگان آن را دریافت کنید.

ابتدا برنامه را نصب کنید.

می خواهیم یک فولدر با حجم ۵۹ مگابایت را  ایمیل کنیم. اما متاسفانه حداکثر اندازه ای که می توانیم از طریق ایمیل  ارسال کنیم ۲۵ مگابایت می باشد. پس باید این فایل را به قطعات با اندازه  های ۲۵ مگابایت تقسیم کنیم.
بر روی فولدر راست کلیک کنید و گزینه Add to Archive را بزنید.

در پنجره باز شده همانطور که در تصویر زیر می بینید در پایین پنجره سمت چپ باکسی با نام Split to volumes, bytes وجود دارد.

در این باکس باید حداکثر اندازه فایلی که  می خواهید تقسیم بندی صورت پذیرد را وارد کنید. اندازه های نوشته شده در  این قسمت بایستی به بایت باشند. توجه داشته باشد که هر مگابایت برابر با  ۱۰۲۴۰۰۰ بایت می باشد.  ما برای تقسیم بندی به فایلهای با اندازه ۲۵  مگابایت بایستی ۱۰۲۴۰۰۰*۲۵ را در این باکس بنویسیم. حال دکمه OK را بزنید.نتیجه ای که حاصل می شود ۳ فایل که دوتای آنها به حجم ۲۵ و سومی هم به حجم ۹ مگابایت می باشد.

حال می توانید با ارسال ۳ ایمیل حجم ۵۹  مگابایت را ارسال نمایید و مخاطب شما با دریافت تمامی ۳ فایل آنها را به یک  فولدر ۵۹ مگابایتی تبدیل نماید.

امیدواریم این آموزش مفید بوده باشد.

منبع : یه ترفند

UserPicture

حمید رضا رحیمی کاربر عادی

..
30 ترفــند 10 امتیـاز

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

WinRAR zip ایمیل تبدیل فرمت رار زیپ فشرده

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید