1 0

آموزش تصویر سازی کتاب کودک

مشاغل مهدی محمدی 1396/03/03 1190 بازدید
متوسط سطح ترفند

بحثی که امروزه بسیار داغ شده و محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد، بحث تصویر سازی کتاب کودک است. در ادامه در ارتباط با تصویر سازی کتاب کودک نکاتی را ذکر میکنیم تا علاقه مندان به این رشته مطالبی را فرا گیرند.

تصویرسازی یا تصویرگری یکی از زیرشاخه‌های هنرهای تجسمی است و به نوعی از اثر خلاقانه تصویری گفته می‌شود که القاکننده تجسمی یک مفهوم یا روایت با فرم بصری است. این مفهوم و روایت می‌تواند داستان، شعر، مقاله‌ای در روزنامه و کتاب و حتی تبلیغات تجاری، سرگرمی‌ها و اشکال و فرم‌های روی کالاها و لباس‌ها باشد. تصویرگری کتاب کودک، گرایش مستقل درهنر است که جنبه ای کاملاً هدفمند و مخاطب شناسانه و در امتداد ادبیات کودک و نوجوان قرار می گیرد. تصویرگری از نظر هنری و در کنار طراحی گرافیک یکی از 2 بخش هنرمندانه پیکره کتاب را  تشکیل می دهد.

کتاب کودکان باید پر از تصاویر با رنگهای شاد و براق و نوشته های کم باشد. البته کتابی که برای کودکان بزرگتر نوشته می شود مانند کودکان 10 یا 11 ساله باید به نسبت از تصاویر کمتر و نوشته های بیشتری برخوردار باشد. لذا وجود تصاویر در کتابهای کودکان امری اجتناب ناپذیر است که از روند مطالعه حمایت می کند و بایستی به اندازه کافی از زیبایی و جذابیت برخوردار باشد.

تصویرگرانی که به طراحی کتاب می پردازند به چند عامل باید توجه کنند:

1-گروه سنی مخاطب

2-طراحی مناسب

3-ترکیب بندی

4-استفاده درست از رنگ (رنگ شناسی)در ادامه پاورپوینت تصویر سازی کتاب کودک را برای کاربران سایت گذاشتیم تا برای مطالعه بیشتر به آن مراجعه کنید.
منبع : یه ترفند

مهدی محمدی

مهدی محمدی کاربر عادی

22 ترفــند 10 امتیـاز

ضمیمه های ترفند

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

تصویر سازی کتاب کودک پاور پوینت

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید