0 0

5 راه برای رهبری کردن خوب

رهبری حمید رضا رحیمی 1396/03/10 1730 بازدید
متوسط سطح ترفند

باید بدانید رهبری مناسب یک تیم باعث موفقیت آن پروژه می شود و بالعکس عدم رهبری مناسب شکست آن پروژه را ایجاد می کند . در این مقاله ما سعی داریم تا 5 راه برای رهبری کردن خوب تیم خود را به شما آموزش دهیم . پس با ما در این آموزش همراه باشید .

به عنوان یک مدیر جدید ، ایجاد یک فضای کاری نه تنها آثار و نتایج بزرگی در شما خواهد داشت بلکه باعث ایجاد اعتماد به نفس در شما خواهد شد و ترس از روبرو شدن با موقعیت های جدید را در شما از بین می برد . 


1- ارتباط کلیدی است ارتباط پاک، بخش مهمی از هر رابطه موفق است ، و رابطه بین رهبر و عضو تیم هیچ تفاوتی ندارد. بیان واضح  ایده های خود، کارکنان را از آن چه که می خواهید مطمئن می کند . . ایجاد یک محیط گفتگو دوستانه، به کارکنان یا اعضای تیم این اطمینان را می دهد تا از ابراز ایده ها و افکار خود نگرانی نداشته باشند . اعضای تیم تمایل بیشتری به اعتماد به یک رهبر ی آشکارا ارتباط برقرار کند ، دارند .


2- اشتباه می تواند درست باشد تشویق خلاقیت با اجازه دادن به اعضای تیم می تواند اشتباه باشد اما اشتباه بخش ذاتی خلاقیت است . ممکن نیست خلاقیتی اتفاق بیافتد ولی اشتباه در آن نباشد . اگر اعضای تیم شما بدانند که برای روش ها و ایده های غیر معمولی که به کار می گیرند مجازات یا تنبیه نمی شوند ، ایده ها و افکار و روش های خلاقانه تری را ارائه می دهند . 


3- نگاه به آینده : 


زمانی که یک رهبر و یا یک مدیر اعضای تیم خود را از اهداف پروژه یا یک کار آگاه می سازد و یا  آینده ای برای آنها ترسیم می کند باعث می شود هر یک اعضای به درستی وظایف خود را انجام داده و انگیزه کافی پیدا کنند . 


4- شور و انگیزه مسری باشد :

یک رهبر خوب و مناسب باید انگیزه و علاقه خود را به کار به دیگران و یا اعضای تیم خود منتقل کند . هر چه رهبر یک تیم  انگیزه و علاقه خود را بیشتر نشان دهد ، اعضای تیم و یا کارکنان اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و کار خود را با عزم بیشتر ادامه می دهند  . 


5- خود شناس :

نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد . یکی از روش های مفید برای شناخت نقاط قوت و ضعف ، تجزیه و تحلیل بازخورد ها است . تجزیه  و تحلیل بازخوردها شامل نوشتن انتظارات خود  پس از تصمیم گیری های مهم  و مقایسه آن بعد از گذشت 9 الی 12 ماه است با آنچه که در واقعیت اتفاق افتاده است.  این به رهبران تیم کمک می کند که بدانند کجا صعود و نزول داشتند و برای بهبود آن در آینده تلاش کنند . 


منبع : workitdaily

UserPicture

حمید رضا رحیمی کاربر عادی

..
30 ترفــند 10 امتیـاز

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

رهبری رهبری کردن ترفند رهبری رهبری کردن تیم 5 راه برای رهبری کردن خوب رهبری کردن خوب تیم

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید