0 0

ترفندهایی برای افزایش اعتماد به نفس

مشاوره مهدی محمدی 1396/04/04 1136 بازدید
متوسط سطح ترفند

مشکلی که امروزه بسیاری از جوانان و نوجوانان از آن رنج میبرند، عدم اعتماد به نفس کافی است. اعتماد به نفس پایین، مشکلات دیگری را نیز برای جوانان ایجاد میکند. در ادامه در بخش سلامتی سایت یه ترفند میتوانید راه های افزایش اعتماد به نفس را بخوانید.

همانطور که در خلاصه نیز خواندید برای افزایش اعتماد به نفس، نیاز به تمرین های فراوان جسمی و روحی دارید.

 برای بخش سلامت سایت یه ترفند نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس برگرفته شده از کتاب «سوزان جفرز» و ترجمه «سپیده خلیلی» را در چند قسمت برای کاربران قرار میدهیم.

پس با سایت به ترفند همراه باشید.


1- من قوی

درون شما، جايي پر از نشاط، خلاقيت، فراست، صلح، دوستي، قدرت، عشق و همة چيزهاي خوب وجود دارد، ما آن را منِ قوي مي ناميم. اگر در اين محل اعتماد به نفس شما بالا برود، همه چيز در دنيا به نظر تان صحيح مي آيد.


2- من ضعیف

در كنار آن جايي خوب جاي ديگر هم هست، جايي كه پر از شك و ترديد است، پر از ترس، خشم، درماندگي و تمام چيز هاي منفي است. ما به اين قسمت از وجود شما  «من ضعيف » مي گوييم. در اين قسمت از وجود شما اعتماد به نفس كم است، و همه چيز  به نظر تان اشتباه مي آيد.


3- فكركردن به من ضعيف يك عادت است

بله، فكر كردن به من ضعيف فقط يك عادت است، اما تجربه نشان داده است كه اگر ياد بگيريد این عادت ها مي توانند از بين بروند. چطوري؟ با فكر كردن به به من قوي ترس شما كاهش و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.


4- کسی شوید که به من قوی فکر میکند!

با اين حساب تكليف شما مشخص است و آن پيمودن مراحل لازم براي فكر كردن به من قوی است.


5- از کجا بفهمید که به من قوی فکر میکنید!

وقتي كه به چيز هاي نشاط آور فكر مي كنيد؛ زماني كه خلاق هستيد؛ وقتي كه با نگاه عميق به اطراف تان نگاه مي كنيد؛ وقتي كه صلح، دوستي، قدرت، دوست داشتن و از اينقبيل چيز هاي خوب توي فكر هاي تان است؛
  بدانيد كه در دنياي « من قوي » سير مي كنيد و اين مراحل را طي مي نماييد.6- از کجا بفهمید که به من ضعیف فکر میکنید!

و بر عكس، زماني كه در كار ها با ترديد و دو دلي رو به رو هستيد، وقتي با ترس طرف كار ها مي رويد، وقتي كه زود خشمگين مي شويد، وقتي زود احساس درماندگيمي كنيد، وقتي كه همه چيز در نظر تان منفي و يأس آور است، بدانيد كه در دنياي «من ضعیف» قرار داريد. و آن وقت درست همان لحظه اي است كه بايد مسير تان را عوض كنيد.


منبع : یه ترفند

مهدی محمدی

مهدی محمدی کاربر عادی

22 ترفــند 10 امتیـاز

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

افزایش اعتماد به نفس راه های افزایش اعتماد به نفس چگونه اعتماد به نفس خود را بالاتر ببریم اعتماد به نفس نکاتی در ارتباط با اعتماد به نفس اعتماد به نفس

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید