1 0

4 ترفند برای اینکه خریدی امن در اینترنت داشته باشیم

متوسط سطح ترفند

امروزه با توجه به رشد چشمگیر تکنولوژی و همچنین بوجود آمدن پدیده‌ی خرید اینترنتی ، بر این شدیم تا در این مقاله 5 مورد از ترفندهایی که میتوان از این دنیای مجازی به صورت امن خرید کرد را آموزش دهیم .

1- از وب سایت هایی خرید کنید که نماد اعتماد داشته باشند :


اولین فاکتور در خریدهای آنلاین توجه به نماد اعتماد آن وی سایت است در ایران  مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد  اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.                               


 اعطای نماد اعتماد  الكترونیكی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و  کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای  سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به           نمایش در می آید. ساماندهی  سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت  الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان  از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان  را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.                                     

 خریداران می باید با جستجو در  فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت "نماد اعتماد الكترونیكی به نمایش درآمده در وب سایت ها  اطمینان حاصل کنند.2- نوار آدرس خود را چک کنید :


درگاه های پرداخت اینترنتی  با استفاده از پروتکل امن SSL به مشتریان  خود ارایه خدمت نموده .  خواهشمند است به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی پیش از ورود  هرگونه اطلاعات، آدرس موجود در بخش مرورگر وب خود را با آدرس فوق مقایسه  نمایید و درصورت مشاهده هر نوع مغایرت احتمالی، موضوع را با ما درمیان  بگذارید.                          

در صورتی که آدرس فروشگاه مورد نظر شما  با http:// شروع شده است امن نیست پس به هیچ عنوان از آن خرید نکنید، در  ازا به دنبال وبسایت هایی با ادرس https:// باشد. یکی دیگر از مواردی که  حتما بایستی در نوار آدرس به آن توجه شود، کد دامنه وبسایت است. توجه داشته  باشید که دامنه ها را با یکیدیگر اشتباه نگیرید. به عنوان مثال وبسایتی با  دامنه .com به ثبت رسیده است. پس آن را با وبسایت های هم نام ولی با دامنه  متفاوت مانند .ir و .net تشخیص دهید.
3-برای جلوگیری از افشای رمز کارت خود، حتی المقدور از صفحه کلید مجازی استفاده کنید :


در هنگام خرید های اینترنتی سعی کنید از کلید های مجازی که در آن درگاه مربوطه وجود دارد استفاده کنید . 

4- حفاظت از اطلاعات شخصی

اطلاعاتی از جمله  رمزدوم کارت، CVV2 و تاریخ انقضا را نباید در هیچ سایتی ذخیره کنید. حتی  اگر در حال وارد کردن این اطلاعات در سایت بانک خود هستید و مرورگر از شما  درخواست می‌کند که این اطلاعات را در حافظه‌ی خود ذخیره سازد، بهتر این است  که شما این کار را نکنید چرا که طی مرور زمان نگهداری این اطلاعات در  مرورگر دردسرساز خواهد شد.

منبع : یه ترفند

UserPicture

حمید رضا رحیمی کاربر عادی

..
30 ترفــند 10 امتیـاز

0 نظر دوستان در رابطه با ترفند

نظری ثبت نشده است!

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید!

5 ترفند برای اینکه خریدی امن در اینترنت داشته باشیم امنیت ترفند اینترنت خرید امن خرید امن در اینترنت

ورود به حساب کاربری

بازیابی پسورد

هنوز حساب کاربری ندارید ؟ همین حالا عضو یه ترفند شوید

ساخت حساب کاربری

بازیابی پسورد

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید

بازیابی پسورد

عضویت

حساب کاربری دارید ؟ همین حالا وارد حساب شوید